Туристична інфраструктура Черкаського району

Черкаський район – край щедрих пшеничних ланів і вишневих садів, хат-квітників і сонцесяйного хліба. Розташований Черкаський район у східній частині Черкаської області. Він простягнувся смугою уздовж правого берега Дніпра на 76 км.
Спокійна, але зворушлива своєю красою територія. Гірський хребет, вкритий зеленими шатами лісів, оповитий по ранках сивими туманами, мальовничі береги Вільшанки та ставків приваблюють своєю чарівністю. Побачиш все це хоч раз, і пам’ять вкарбує його назавжди. Серед цієї краси і розкинулись села Будище (перша письмова згадка 1036 р.) і Мошни (перша письмова згадка 1494 р.), які уособлюють край багатющий своєю давньою історією та різнобарв’ям легенд.
Гортаючи сторінки історії, можна дізнатися про архітектурні пам’ятки краю. Пересічене глибокими ярами Мошногір’я і круті схили його вершин, що нагадують у мініатюрі гірську місцевість, надихнули графа М.С.Воронцова створити тут палацово-парковий комплекс. Будівництво палаців і облаштування парку здійснювалося, приблизно, у другій чверті ХІХ століття. Мошногірський парк графа Воронцова був найбільшим у Європі. В ньому вирощували чимало видів унікальних для цієї місцевості рослин, з яких до нашого часу збереглось небагато. Серед вцілілих дерев – невеликий масив далекосхідного тиса, усього п’ять величезних ялин у два обхвати кожна з колись двокілометрової алеї, нечисленні дуби біля руїн графського палацу, котрим садівники надавали незвичних форм – у вигляді діжок, лір, інших фігур та дві величезні черешні у колишньому садку-маєтку.
З давніх часів збереглася архітектурна пам’ятка – Преображенська церква, яка має державний статус і охороняється законом. Збудована в 1840 році в с.Мошни князем Воронцовим М.С. по проекту італійського архітектора Торрічеллі.
Церква вражає оригінальністю і довершеністю архітектурної композиції.
Храм водночас нагадує собор у стилі західного бароко, православний храм з округлими баштами і мусульманську мечеть із бічними мінаретами. За задумом ініціатора будівництва це мало символізувати примирення католицизму, православ’я та ісламу. Надзвичайна тут і акустика, використано секрети давніх майстрів, розраховані на звучання органа.
У Мошнах збереглася ще одна історична будівля – будиночок міщанина- поляка Нагановського. Він береже пам’ять про перебування тут Тараса Григоровича Шевченка влітку 1859 року, коли його арештованого привезли сюди з Прохорівки. Цій хатині вже понад 170 років, будівля, також є класичною етнографічною пам’яткою.
Чубіївський Свято-Онуфріївський чоловічий монастир (с.Чубіївка) побудований в 1811 році, пробуджує сили людських душ, повертає цілющу силу зневіреним, додає сили і наснаги немічним, вчить любові до ближнього. На території монастиря розташована Онуфріївська церква (1811 р.), печери (ХІХ ст.).
У печерах глиняних схилів Вітряної гори прекрасно збереглися довгі підземні ходи. Як і в давні часи ченці ходять молитися до цих печер. На глиняних стінах підземелля вони ставлять ікони й усамітнюються, розносячи молитву Богові, чуючи тільки власний шепіт і тріск палаючої свічки та вдихаючи запах землі, який нагадує про те, що тіло людське не вічне, вічна лише душа …
В історії району є чимало героїчних сторінок. До таких маловідомих, але не малозначимих в історії, належить Кумейківська битва 1637 року. Під селом Кумейки відбувся великий бій запорізьких козаків, повсталих селян на чолі з П.Павлюком і К.Скиданом проти польсько-шляхетського війська. Але, в нерівному бою, що тривав два дні сили повсталих були розгромлені. На місці битви височіє козацька могила.

Пам’ятки району об’єднанні в локальні маршрути:

 • маршрут «Славетні Мошни» з відвідуванням урочища могили; Преображенської церкви; приміщення земської лікарні; будинка в якому перебував Т. Г. Шевченко; пам’ятника першому пароплаву на Україні «Бджілка»; Софіїного стовпа; Мошенської діброви; Римо-католицького костелу; пам’ятки природи – Дуб з Вільхою; садиби «Шинок Левко»;
 • маршрут «Чубівка» з відвідуванням Онуфріївського чоловічого монастиря 19 ст; Онуфріївської церкви, що збудована у 1811 роках; печер під землею -19 ст.; кладовища – 19 ст.; погрібника – 19 ст.; агросадиби «Добра Хата»;
 • маршрут «Худяки» з відвідуванням пам’ятника затопленим селам; народного музею історії села Худяки; агросадиб села Худяки.
 • маршрут «Земля Тараса», що проходить через Черкаси – (Вільшана, Зелена Діброва – за бажанням) – Моринці – Шевченкове – Будище – Черкаси – Мошни – Канів – Черкаси;
 • маршрут «У пошуках козацьких скарбів» – інтерактивний одноденний тур-квест для дітей та сімей з дітьми. Проходить через Київ – Леськи – Черкаси – Гельмязів – Київ;
 • маршрут «Місця сили» – дводенний маршрут що проходить через Чигирин – Суботів – Холодний Яр – хутір Буда. Включає відвідування Онуфріївського монастиря с. Чубівка та обід і відпочинок у садибі «Добра хата»;
  – маршрут «Черкаські смаколики», що проходить через Гельмязів – «Дикий хутір» с. Буда – с. Головківка – с.Худяки. В с. Худяки проводиться розважально-дегустаційна програма «Рибальські історії» з дегустацією традиційних українських страв з риби та екскурсія на човнах по Дніпру.

На території Черкаського району також розміщенні : 51 ресторанне господарство, 3 санаторно-курортні та оздоровчі заклади , 11 садиб, 2 тематичні села.

САНАТОРІЇ

 1. Санаторій «Світанок».
  Сьогодні у готельно-туристичному комплексі «Світанок» віддана перевага вирішенню однієї з найбільш серйозних проблем нашої країни в галузі охорони здоров’я – профілактики та попередження важких недугових інфарктів та інсультів. За багато років роботи тут відновили своє здоров’я тисячі людей. В значній мірі це стало можливим завдяки мінеральної воді «Світанківська», яка видобувається з двох глибоководних свердловин на території санаторно-туристичного комплексу та за своїм хімічним складом аналогічна «Миргородській». Комплекс пропонує до послуг туристів 180 одномісних комфортабельних номерів з усіма зручностями, різноманітним та якісним харчуванням.
  Адреса: вул.Жирного, 48 с. Свидівок, Черкаський р-н, Черкаська обл.
  тел.: (0472) 45 21 08, (0472)360048
  електронна пошта info@tur-svitanok.com
  сайт: http://www.tur-svitanok.com/
 2. Санаторій «Мошногір’я».
  Санаторій «Мошногіря» відомий своєю мінеральною водою, з 1990 року функціонує перший в країнах СНД кабінет апітерапії, де проводять бджоло- ужалювання, лікування воском, пилково-медовою сумішшю. В санаторії обладнаний кабінет спелеотерапії, де пацієнти дихають солотвинською сіллю. У санаторії є велика лікувальна і лабораторно-дослідницька база. Санаторій, працюючий цілорічно, розрахований на 500 відпочиваючих. До послуг відпочиваючих – вечори відпочинку; концерти та виступи різних виконавців; поїздки та екскурсії; настільний теніс; кінофільми та відеофільми; бібліотека; більярд; плавальний басейн; автостоянка; перукарня; спортивний зал; тренажерний зал. Санаторій має досвід проведення конференцій, семінарів, симпозиумів та інших масових заходів.
  Адреса: вул.Шевченка, 38, с. Будище, Черкаський р-н, Черкаська обл.
  тел.: (0472)452158; 452141
  електронна пошта moshny4@inbox.ru
  сайт http://www.moshnohirya.ck.ua
 3. Дитячий санаторій «Руська Поляна».
  Дитячий санаторій «Руська поляна» розташований в мальовничій лісній зоні на віддалі 20 кілометрів від міста Черкаси. Санаторій розрахований на дітей віком від 3-ох до 15 років. Сприятливі кліматичні умови, лікувально-профілактичний режим, повноцінне вітамінізоване харчування, достатній сон, максимальне перебування на свіжому повітрі, комплекс лікувально-оздоровчих заходів, фізіотерапевтичні процедури, лікувальна фізкультура і масаж сприяють поліпшенню здоров’я дитини, створюють бадьори життєрадісний настрій.
  Вільний час дітей організовується з урахуванням їх індивідуальних інтересів і рекомендацій лікаря: спортивні ігри, індивідуальні заняття музикою, місцевий туризм, дискотеки, демонстрація відеофільмів, комп’ютерні ігри, технічні гуртки, відвідування музеїв, спектаклі лялькового театру, бібліотека.
  Адреса: вул.Щорса, 1, с.Руська Поляна, Черкаський р-н, Черкаська обл.
  Телефон санаторію: (0472)30-32-92
  електронна пошта: ruspolyana@in.ck.ua
  сайт: http://ruspolyana.ucoz.ru/
  сторінка на ФБ: https://www.facebook.com/people/Санаторій-Руська-Поляна/100011728354622

САДИБИ

 1. Агросадиба «Добра хата».
  Агросадиба «Добра хата» розташована в мальовничому районі Черкащини, на околиці старовинного українського села Чубівка. Являє собою старовинну глинобитну українську хату, обкладений цеглою. У хаті стоїть піч з плитою і лежанкою. Є червоний кут і кут старовинних речей. Навколо хати розташоване обширне подвір’я. На подвір]ї колодязь, літній душ, сарай, літня кухня, великий навіс з очеретяним дахом для проведення масових заходів, місце для вогнища, туалет.
  За декілька кілометрів від садиби «Добра хата» на іншій горі села Чубівка, серед тихої і прекрасної української природи розташована старовинна обитель народної духовності – чоловічий Свято-Онуфріївський монастир. З нього в літню погоду видно жіночий Свято-Троїцький Мотронинський монастир. Неподалік розташовані древні скіфські кургани.
  Адреса: вул. Кірова, 1, с. Чубівка, Черкаський р-н, Черкаська обл.
  тел.. (0472) 37 00 75, моб. (050) 380 32 34, 0674721200
  електронна пошта: asim@uch.net
 2. Гостьовий дім «Коло друзів».
  Поруч із садибою – мальовничі місця Мошногірського пагорба, канал вздовж Дніпра. Звідси – лише близько кілометра до лісу, два кілометри до Вільшанки та три кілометри до Дніпра. Недалеко від садиби розташовані цікаві історичні місця: Буцький каньйон, Канів, Корсунь-Шевченківський, Мошни, Холодний Яр, Чигирин, Кам’янка, Водяники. На території: ставок і сад, дитячий майданчик, гойдалка, маленький басейн, альтанка для барбекю на 30 осіб, майданчик для багаття, тенісний стіл.
  Також тут дають на прокат спортивні велосипеди, за додаткову плату можна покататися на санках і лижах, сходити на рибалку та до сауни на території садиби. Господарі проводять екскурсії історичними та природними заповідниками.
  Адреса: с. Будище, Черкаський район, Черкаська обл..
  Тел.: 050-386-0319,
  електронна пошта: 3860319@gmail.com.
  сторінка на ФБ: https://www.facebook.com/sadybakolodruziv/
 3. Комплекс «Дніпровська Садиба».
  Комплекс «Дніпровська Садиба» включає в себе – 2 будинки, з номерами і великим холом. У холі комплексу розташований невеликий банкетний зал з зоною відпочинку. Є окремо обладнана кухня (електроплита, холодильник, мікрохвильова піч). Вікнах номерів виходять на річку Дніпро або на територію, яка потопає в зелені саду і соснового лісу. По всій території висаджені рідкісні ботанічні рослини і велика кількість троянд.
  На березі річки облаштований причал, на якому встановлені лежаки з матрацами для відпочинку. Також, з причалу можна взяти човен.
  Кожен номер комплексу облаштований і укомплектований всім необхідним для повноцінного відпочинку і затишку.
  Адреса: вул.Набережна, 6, с.Мошни, Черкаський район, Черкаська обл..
  Тел.: (067) 209-2964
  електронна пошта: s@prb.com.ua
  Сайт: http://dnipro-rest.com.ua/
 4. База відпочинку «EkoKomfort»
  Гостинний великий будинок з ландшафтом і ставком, що знаходиться в мальовничому куточку природи у Кременчуцького водосховища, запрошує кожного поціновувача свіжого повітря, затишку і активного відпочинку.
  На вас чекають: заміська двоповерхова садиба; альтанка барбекю; російська лазня на дровах; більярд, футбол настільний, дитячий боулінг; облаштована зона відпочинку на свіжому повітрі; ловля риби зі ставка.
  Пропонована оренда заміського будинку ЕкоКомфорт порадує вас по-домашньому затишними кімнатами, а також: кухнею-студією, обладнаної сучасною побутовою технікою та меблями; супутниковим ТV, Wi-Fi, музичним центром; екопродукти: ягоди, фрукти по сезону, а так же мед.
  Адреса: вул. Чапаева, 11, Сагунівка, Черкаський район, Черкаська обл..
  тел..: (067) 680 50 08
  сайт: http://ekokomfort.in.ua/
 5. База відпочинку та риболовлі «Дельта Росі».
  Заміський відпочинок на природі та риболовля на річці Рось. Запрошуємо всіх любителів активного відпочинку та гарного клювання в селі Хрещатик Черкаської області, в місці злиття річок Рось і Дніпро. Тут чисте повітря, насичене ароматами сосново-дубового лісу, мальовничі місця, первозданна, незаймана цивілізацією природа.
  Адреса: вул. Прибережна, 40, с. Хрещатик, Черкаський район, Черкаська область.
  Тел .: 099 724-29-07, 096 337-30-53
  сайт: http://delta-rosi.com.ua/
 6. Садиба «Шинок Левко».
  Недалеко від Черкас в мальовничому селі Мошни розташовано колоритну садибу «Шинок Левко». На території знаходиться хата-мазанка, будиночок для гостей на шість осіб і саме шинок. У кафе подаються страви традиційної української кухні. Порції великі, смачні, а головне – не вимагають великих витрат. Навкруги все прикрашено в національному стилі. Будиночки красиво розмальовано, прикрашено квітами в горщиках та різними садовими скульптурами.
  Адреса: вул. Спасо-Преображенська, 113, с. Мошни,Черкаський район, Черкаська область.
  тел. (067) 472-55-39
 7. Котедж «Вільшанка».
  Гостьовий будинок знаходиться на березі водойми в оточенні соснового лісу. Будинок з усіма зручностями площею 75м2 (включаючи терасу). Повний пансіон, 3-разове харчування (кухар професіонал), риболовля. пляжі, човен, послуги масажу. баня – все до послуг туристів.
  Адреса: вул.. Шевченко 86, с. Лозівок, Черкаський район, Черкаська область.
  Тел.: +380962527448
  Електронна пошта : antoni_vika@ukr.net
 8. Туркомплекс «ЧЕРКАЩИНА 365».
  Туркомплекс розташований в милому, старому, українському селі Думанці. З одного боку село потопає в хвойному лісі і омивається річкою Тясмин, а з іншого розташовується неподалік від славної річки Дніпро. Перевагою Думанців є його вдале місце розташування поруч з такими історичними місцями як Холодний Яр, Чигирин і Черкаси. «Черкащина 365» організовує не тільки цікаві туристичні маршрути, смачно годує своїх туристів, а ще пропонує кожного вечора цікаві розважальні програми: майстер-класи, фаер-шоу, виступи місцевих талановитих співаків та музикантів. «Черкащина 365» пропонує послуги подобового проживання або повністю тижневого туру.
  Адреса: вул. Зелена 14а, с. Думанці, Черкаський район, Черкаська область.
  Тел.: 0-800-505-365, (098) 365-7-365
  електронна пошта: cherkasy365@gmail.com
  Сайт: http://www.cherkasy365.com.ua/
 9. Садиба «Наталія».
  Гостинна садиба «Наталія» розташована в мальовничому куточку Черкаської області поруч з Дніпром. Вам запропонуємо проживання у будинку господарів з усіма зручностями, смачну українську кухню з 1-3 разовим харчуванням. Кількість місць – 4.
  Адреса: вул. Шевченка, 104, с. Худяки, Черкаський район, Черкаська область.
  тел. (0472) 34-94-82, 067 43 86 702
 10. Садиба «Малиновий дзвін».
  Затишна сучасна оселя забезпечить комфортний відпочинок з усіма зручностями. Зможемо прийняти до 7 осіб. Вам запропонуємо смачні страви з екологічно чистих продуктів (завжди свіжі овочі, фрукти).
  Адреса: вул.Медова, 33, с.Худяки, Черкаський район, Черкаська область.
  тел.: 063 65 45 514
 11. Садиба «Перлина».
  Садиба «Перлина» запрошує сім’ї, друзів і усіх хто любить подорожі або втомився з дороги на відпочинок. Гарна природа, багато місця для відпочинку. Пропонуємо проживання у будинку господарів з усіма зручностями, організацію ловлі риби, рибацької каші з юшкою, катання на баркасі, шашлики, а також екскурсії до сільського музею та по маршрутах: сучасне село, затоплене село, творчі садиби (майстер класи по бісеру, вишивка стрічкою, лялька мотанка, плетіння із лози). Зможемо прийняти до 6 осіб.
  Адреса: вул.Різдвяна, 2, с.Худяки, Черкаський район, Черкаська область
  тел.: 098 51 26 170

Тематичне село

 1. Пізнавально-розважальні пригоди «Веселкове щастя!».

До пізнавально-розважальних пригод запрошуються організовані групи дітей шкільного віку, студентів, у перспективі – дорослі групи. Оптимальна група – до 20 осіб. Вона може складатися з школярів та супроводжуючих (педагогів чи вихователів) або це можуть бути батьки з дітьми. Протягом трьох годин відвідувачі братимуть участь у пригодах, які супроводжують пошук секретів щастя й створення веселкового намиста для коханої дружини Леся. Лесь знає не лише секрети щастя, а й секрети приготування неповторного Леськівського куліша. В обмін на намисто й знайдені секрети Лесь почастує учасників пригод цією знаменитою стравою.
Учасників чекає також справжня туристична смуга перешкод, арттерапія, створення мнемонічних фраз, пізнання секретів техніки канзаші, кольоротерапія. А випікання коржів на вогні – це ж справжня творчість, бо є свої таємниці, які можна дізнатися тільки в Леськах.
Адреса: с. Леськи, Черкаський район, Черкаська область.
Тел.: 067 765 22 81
сторінка на ФБ: https://www.facebook.com/groups/1677956712428232/
2. Козацька садиба «Легенди сторожової застави».
В садибі можна вивчати історію й культуру козацтва та характерників. Господарі продемонструють козацькі техніки бою на шаблях і доможуть гостям спробувати самостійно їх застосовувати. Також для гостей проводять тури вихідного дня: піші екскурсії до Онуфріївського монастиря, урочища Вітряна Гора та інших пам’яток Холодного Яру. Також можна відвідати майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, ляльки з трави, пройти квест для дорослих і дітей.
На території: козацька баня, соляна шахта, будиночок для апітерапії – лікування пилком і гулом бджіл. Це визнаний у світі спосіб психоемоційного відновлення. Є супутникове телебачення.
Адреса: с. Чубівка, Черкаський район, Черкаська обл..
Тел.: 067-932-9444.
сторінка на ФБ: https://www.facebook.com/chubivka/

Літні проекти для дітей

 1. Програма індиго-клубу ІРІСа «Еко-містечко».

Літній проект Індиго-клубу ІРІС є логічним завершенням річного розвиваючого циклу, який починається у вересні.
Практика екологічного способу життя включає: увага до тіла (фізична активність, здорове харчування, чисте повітря, вода); екологічність в стосунках (напрацювання програми спільного проживання, відстоювання особистих кордонів, підтримання дружніх відносин, щирість, невимушеність); самопізнання, організація побуту, дружнього до природи (простий уклад життя, натуральні матеріали, дбайливе ставлення до ресурсів); життя як творчість (самовираження через музику, танці, спів).
«Фішки» проекту: тренінги, спілкування, ігри, спецкурси, трудові години, розвиваючі заняття, екскурсії, дискотеки, вечори музики, багаття, купання, казки на ніч, а також сосновий ліс, річка, затишні приміщення, турботливі кваліфіковані тренери-психологи, здорова їжа.
Вік дітей: 6 – 16 років
Заїзд: сім змін, червень-серпень
Адреса: с. Чьорнявка, Черкаський район, Черкаська область.
Тел.: (0472) 56-34-40, (093) 616-39-59, (068) 68-424-58, (050) 74-811-59.
електронна пошта: iris_club@ukr.net
сайт: http://iris.ua/mistechko/#eco
сторінка на ФБ: https://www.facebook.com/inciris

Advertisements